ОБЗОР ОБОРОННИХ НОВИН (16 – 22 січня 2016 р.)

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА В СФЕРЕ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИПрезидент України отримав повноваження призначати командувача Нацгвардії22 січня набув чинності закон №920-VIII «Про внесення змін до Закону України» Про Національну гвардію України «щодо удосконалення правових основ діяльності Національної гвардії України». Цей документ дозволяє президенту Петру Порошенку особисто призначати командувача Національною гвардією України, яка є структурним підрозділом Національної поліції (МВС).Текст закону опублікований в газеті Урядовий курєр.Відповідно до закону, командувач Нацгвардії призначається на посаду президентом за поданням Міністра внутрішніх справ і звільняється з посади президентом.У відповідність з документом, на Національну гвардію України (НГУ) додатково покладається участь у припиненні групових протиправних дій осіб, взятих під варту, засуджених, а також дозволено проводити ліквідацію наслідків таких дій в установах попереднього увязнення, виконання покарань.У той же час встановлюється, що Національна гвардія бере участь у виконанні завдань територіальної оборони, а не виконує ці завдання в повному обсязі, як визначено чинною нормою.Законопроектом також вирішуються питання:- Несення військової служби з охорони ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних обєктів та спеціальних вантажів;- Охорона Нацгвардією ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних обєктів, а також спеціальних вантажів - порядок буде встановлюватися Кабміном.Відомо також, що відповідний закон був прийнятий Верховною Радою України 24 грудня 2015 року.Закон уточнює правові засади діяльності та повноваження Національної гвардії України, регламентує організацію, порядок несення служби підрозділів Нацгвардії та їх взаємодія з правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування та Міністерством оборони України.Закон також регламентує чисельність Національної гвардії України, а також права військовослужбовців Нацгвардії.Закон також дає право іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України у добровільному порядку (за контрактом), проходити військову службу в Національної гвардії України. Ці випадки регламентуються Законом України «Про військовий обовязок і військову службу».
Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію програми реформування і розвитку ОПК до 2020 р.Кабінет Міністрів України схвалив концепцію державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) на період до 2020 року. Відповідне розпорядження № 19-г від 20 січня опубліковано на сайті уряду.Згідно з розпорядженням замовником програми визначено Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ). МЕРТ і інші зацікавлені органи виконавчої влади повинні розробити та подати Кабміну у двомісячний строк проект цільової програми.616605 900Згідно з концепцією, в даний момент ОПК не може задовольнити потреби Збройних сил у сучасному озброєнні і військовій техніці, що загрожує національній безпеці.У концепції також зазначені основні причини виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розвязання програмним методом. Так, серед причин є:- збільшення обсягу потреб ЗСУ, інших утворених відповідно до законів військових формувань в озброєнні і військовій техніці у звязку із загрозою національним інтересам і національній безпеці;- відсутність в Україні необхідних умов для розвитку мікроелектроніки, нанотехнологій, що унеможливлює створення перспективних зразків озброєння і військової техніки;- недостатні обсяги державного оборонного замовлення;- незадовільний рівень фінансування з державного бюджету заходів щодо розвитку оборонно-промислового комплексу.Метою програми є створення умов для підвищення рівня функціонування ОПК, що дозволить задовольнити потреби Збройних сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань в сучасному озброєнні і військовій техніці, а також буде сприяти створенню і розвитку цілісної системи оборонно-промислового комплексу на принципах збалансованості відповідно до потреб внутрішнього та зовнішнього ринку. Програма виконуватиметься у два етапи: з 2016 по 2017 рік і з 2018 по 2020 рік.
Відбувся перший показ Стратегічного оборонного бюлетеняСьогодні Міністерство оборони України вперше оголосило про загальні риси нової оборонної реформи, програмною точкою відліку для яких має стати Стратегічний оборонний бюлетень. Обговорення проекту цього документу відбулось в прозорих умовах.Окрім Міністра оборони, керівництва профільних управлінь оборонного відомства, участь у заході взяли представники закордонних країн, а також представники профільних експертних організацій з військової та оборонної проблематики, зокрема, Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння та Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.Фактично на заході була представлена друга редакція Стратегічного оборонного бюлетеня – в порівнянні з версію, яка була підготовлена наприкінці 2015 р. Робота над цим документом має бути завершена найближчим часом, а потім відправлена на міжвідомче узгодження – з подальшим ухваленням. До вдосконалення бюлетеня також будуть долучатись експерти.Також на заході був представлений документ щодо загального обрису оборонної реформи та розвитку сил оборони України.Міністерство оборони оголосило, що практика тісної взаємодії з громадськістю та експертним середовищем при підготовці та обговоренні концептуальних документів, які визначатимуть подальшу трансформацію сектору безпеки, триватиме.
Міністерство оборони буде реформовано протягом трьох років, а сам Генштаб ЗС України - ще через два роки – С.ПолторакМіністерство оборони буде реформовано протягом трьох років, а сам Генштаб ЗС України - ще через два роки. Про це в ході засідання круглого столу  21 січня 2016 року щодо реформування ЗСУ заявив глава Міноборони Степан Полторак.«Я думаю, що в лютому на РНБО України ця програма (реформування, - ред.) Буде прийнята, і ми приступимо до практичного виконання. Ми плануємо реформувати Міністерство оборони протягом трьох років, Генеральний штаб Збройних сил - ще плюс два роки. В цілому загальне реформування планується завершити до кінця 2020 року », - заявив С.Полторак.Міністр також зазначив, що в лютому планується завершити відпрацювання всіх стратегічних документів і вийти на чітку програму реформування розвідки Збройних сил.
В Україні затвердили військово-адміністративний поділ країниМіністерство оборони України затвердило новий військово-адміністративний поділ України. Про це на брифінгу повідомив прес-секретар Міністерства оборони України, підполковник Олексій Чорнобай. Така міра була прийнята для поліпшення обороноздатності країни."Бойовий склад ЗСУ збільшився в результаті реорганізації існуючих і формування 15 нових бригад і полків. У рамках цієї роботи відновили діяльність 138 міських та військових комісаріатів, які були скорочені в попередні роки при реалізації політики планомірного руйнування ЗСУ", - сказав Чорнобай. "Проводиться активна робота по здійсненню розвитку військово-морських сил. В рамках їх реалізації у 2015 році проведено 650 навчань на території України та за її межами, 225 заходів оперативної підготовки", - додав він.
У 2016 році на оборону буде витрачено понад 7 млрд грн. на розвиток ОВТУ 2016 році на фінансування розвитку озброєння і військової техніки передбачено 7,105 млрд грн. Про це повідомив прес-секретар Міністерства оборони України, підполковник Олексій Чорнобай на брифінгу 19 січня.За його словами, ця сума в 4 рази перевищує обсяг фінансування 2014 року і майже в 8 разів обсяг фінансування 2013Також, за словами Чорнобая, у 2015 році відповідно до оборонного державного замовленням для ЗСУ закупили близько 4700 одиниць озброєння та військової техніки і більше 400 000 одиниць ракет і боєприпасів. "Прийняли на озброєння 18 нових зразків озброєння і військової техніки", - сказав він.
У 2015 році фінансування Нацгвардії на закупівлю техніки склало 2 млрд грн.У 2015 році було закуплено і укомплектовано техніку, що дозволило практично на 100% укомплектувати підрозділи Національної гвардії України. Про це, як повідомило «РБК-Україна», на брифінгу заявив начальник відділу Управління автомобільної та бронетанкової техніки  НГУ Роман Топчій. За словами Топчія, на сьогоднішній день укомплектованість бронетехнікою становить 50%, автомобільною технікою - 85%.Він додав, що в минулому році фінансування Нацгвардії на закупівлю техніки склало 2 млрд грн. Представник Нацгвардії підкреслив, що в 2016 році воно також буде не менше 2 млрд грн.В 2016 році заплановано закупівлю  більше 150 одиниць спецтехніки, у тому числі спецзасобів. Крім того, Нацгвардія закупить 20 БТР, а також проведе модернізацію 40 бронетранспортерів.Також начальник відділу Управління автомобільної та бронетанкової техніки  НГУ  уточнив, що в минулому році НГУ закупила 80 одиниць бронетанкової техніки.
ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО США передали Україні медобладнання та засоби звязку для ЗСУ на $23 млнСША передали Україні обладнання медичного призначення та засоби військового звязку вартістю $23 мільйони. Про це 17 січня 2016 р. повідомила "Українська правда".Як повідомили у посольстві США в Україні, серед переданого обладнання - засооби захищеного радіозвязку на загальну суму $21 млн, яке дозволить українським військовим ефективно обмінюватися інформацією, не наражаючись на небезпеку, та медичне спорядження для порятунку життів на полі бою на $2 млн.Дана партія допомоги є частиною допомоги на суму $75 млн.Після проходження митних процедур, обладнання буде доставлено у підрозділи української армії, яких навчають американські фахівці в Яворові та Хмельницькому."Американські інструктори зі складу Обєднаної багатонаціональної Підготовчої Групи навчать українських солдатів поводитись з цим обладнанням для використання на лінії фронту", - йдеться у повідомленні.Як відомо, США ухвалили рішення про надання Україні допомоги на суму понад $260 млн, у т.ч. - бронежилетів, транспортних засобів, приладів нічного бачення і тепловізорів, медичного спорядження, важкого інженерного обладнання, портативних радіостанцій, патрульних катерів, наметів і протівомінометних радарів.
Польща розробляє легкий реактивний військовий літак Grot-2 з двигуном від "Мотор Січ"Варшавський Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (Air Force Institute of Technology, ITWL) розробляє легкий багатоцільовий військовий літак Grot-2, який буде оснащуватися двигуном виробництва запорізької компанії "Мотор Січ". Про це 17 січня повідомив сайт IHS Janes. 13 січня в столиці Польщі відбулася презентація проекту. Директор ITWL, полковник у відставці Ришард Щепанік повідомив, що команда проекту вивчала різні силові установки, в ході яких проводилися тести в аеродинамічній трубі і компютерне рідинне моделювання. У підсумку вибір пав на двигун "Мотор Січ".Як повідомив присутній на конференції глава "Мотор Січі" Вячеслав Богуслаєв, для Grot-2 будуть поставлятися двигуни АІ-222-28F, розроблені конструкторським бюро "Івченко Прогрес" (Запоріжжя).Цей двигун є розвитком моделі АІ-222-25, який встановлюється на китайські навчальні літаки Hongdu Aviation L-15.
НАЗЕМНА ТЕХНІКАЗавод ім.. Малишева прозвітував про хід виконання таїландського контрактуЗавод Малишева відзвітував про хід виконання таїландського контракту. Про це повідомило харківське видання "Status Quo" з посиланням на прес-службу заводу. Крім того за даними прес-служби підприємства, в кінці 2015 року ДП"Завод ім. Малишева " відвідала делегація представників збройних сил Королівства Таїланд з робочою поїздкою.Делегація приїжджала для підтвердження подальшої роботи за контрактом на поставку танків "Оплот".Представники Таїланду оглянули і оцінили виробничі потужності і можливості підприємства, а конкретно - виготовлені бойові одиниці, які були перевірені в дії в польових полігонних умовах."Якість виконаних робіт і технічний стан машин делегацію повністю задовольнили. Гості також відзначили, що підприємство збільшує виробничі потужності, відбувається поступова модернізація і переоснащення верстатного парку, що обіцяє прискорене та надійне виконання запланованого вже в найближчій перспективі. Вирішено продовжувати і нарощувати співпрацю. Зараз робота по таїландському контракту йде в штатному режимі, як і по інших іноземних замовленнях ", - зазначили в прес-службі."Найближчим часом ми готові передати українській армії БМ"Булат"і приступити до випуску для її потреб нової бойової техніки", - заявили на заводі.Коментар Defense ExpressТанки «Оплот» виготовляються в ракмах контракту вартістю більше 240 млн дол, підписаного ДК "Укрспецекспорт" 1 вересня 2011 на поставку армії Таїланду 49 нових танків БМ "Оплот-Т" і двох броньованих ремонтно-евакуаційних машин на їх базі, з терміном виконання контракту до кінця 2014 року. Виконання контракту «Завод імені В.О.Малишева» розпочав у квітні 2012 року, однак підприємство зіткнулося зі значними труднощами при поновленні танкового виробництва після більш ніж десятирічної перерви. За умовами контракту, перші пять танків повинні були бути здані замовнику ще в грудні 2012 року, потім термін здачі тайській стороні перших пяти танків перенесли на травень 2013. Реально перші пять танків "Оплот-Т", виготовлені за даним контрактом, були продемонстровані в Харкові лише 15 жовтня 2013, і доставлені морським шляхом до Таїланду 4 лютого 2014.Окупація РФ Криму та війна з Росією на Донбасі внесла свої корективи у хід реалізації контракту. Чергова партія танків з п’яти танків «Оплот-Т» була доставлена до військово-морської бази Саттахип в Таїланді лише 31 травня 2015. З огляду на це тайська сторона навіть почала шукати можливість закупити танки у інших виробників. Тим не менш контракт залишається в силі.Терміни поставок наступних партій танків "Оплот-Т" до Таїланду були невідомі. Тим не менш в кінці минулого року повідомлялося, що «Завод ім. Малишева» готовий в грудні 2015 року поставити в Таїланд чергову партію БМ «Оплот» за умови погодження Міністерства оборони України. Однак цього не відбулося
«КОЛЬЧУГА-М» ТА «ПОЛОЖЕНІЄ-2» У ПРІОРИТЕТАХ ДК «УКРОБОРОНПРОМ»У 2016 році ДК «Укроборонпром» зосередиться на серійному виробництві новітніх високотехнологічних радарів для задоволення внутрішніх потреб і постачання на експорт. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню Delo.UA розповів директор державного підприємства ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул. За його словами, зараз «Укроборонпром» працює над відновленням потенціалу в галузі виробництва контрбатарейних радарів і модернізованих станцій радіотехнічної розвідки «Кольчуга» для потреб Збройних Сил України. Для початку серійного виробництва новітніх розробок у цій галузі потрібен певний час, щоб підтвердити технічні характеристики зразків, які повноцінно виконуватимуть свої функції на рівні з уже відомими в Україні американськими контрбатарейними радіолокаційними станціями TPQ-36.Серед пріоритетних напрямків роботи ДК «Укроборонпром» на 2016 рік – реанімація виробництва комплексу дальньої радіотехнічної розвідки. Директор «Спецтехноекспорту» запевнив, що можливості українського оборонно-промислового комплексу дозволяють реалізувати ці плани. Адже, враховуючи актуальні потреби у забезпеченні обороноздатності армії, треба зосереджуватись на розвитку сучасних засобів протиповітряної оборони, радіотехнічної і повітряної розвідки.Коментар Defense ExpressКомплекс радіотехнічної розвідки «Кольчуга-М» серійно випускався на заводі «Топаз» в Донецьку.  Однак після подій на Донбасі підприємство було вимушене евакуюватися на підконтрольну частину території України. В  липні 2015 року директор Донецького заводу «Топаз» Юрій Рябкін в інтерв’ю «Главкому», повідомив, що в  урядових колах України в першій половині 2015 року було прийнято рішення про переміщення  заводу «Топаз» на НВК «Іскра» в Запоріжжі. За ловами Рябкіна  «Іскра» - фактично використовує ту ж технологію, що і підприємство «Топаз». У обох  заводів однойменний продукт - радіолокаційне обладнання. Трохи різні принципи роботи, але технологія виготовлення одна і та ж. На той час виникали питання організації вирішення соціальних та побутових питань для працівників, що переїхали з Донецьку до Запоріжжя.Під час виставки «Зброя та безпека 2015» стало відомо, що виробництвом автоматизованого звукометричного комплексу артилерійської розвідки «Положення -2», розробки одеського підприємства СКБ «Молнія» займатиметься ДП «Львівський державний завод«Лорта». На той момент успішно проводився процес  імпортозаміщення низки комплектуючих зі складу комплексу. 
Держприкордонслужба замовила 62 автомобілі «тритон» із комплексом наземної розвідки «Джеб»Державна прикордонна служба України замовила 62 бронеавтомобілі «Тритон» із комплексом наземної розвідки «Джеб» у рамках облаштування українсько-російського кордону.Бронеавтомобіль призначений для прикриття загрозливих напрямків, ведення спостереження та передачі інформації до центрів управління службою прикордонних підрозділів. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний ресурс Ukrainian Military Pages.Укомплектований автономною системою кондиціонування, підігріву, фільтро-вентиляційною установкою, окремим дизель-генератором, засобами спостереження водія. Екіпаж машини складає 7 осіб. Бронеавтомобіль озброєний дистанційно керованим бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом НСВТ, за необхідності конструкція модуля дозволяє додатково встановлювати 40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40. Система керування вогнем дозволяє вести вогонь одночасно з кулемета та гранатомета. Машина має бронювання, що відповідає другому рівню STANAG 4569. «Тритон» здатен захистити екіпаж при підриві протитанкової міни потужності до 6 кг вибухівки Для ефективного спостереження за обстановкою на кордоні машина оснащена комплексом наземної розвідки «Джеб» (у складі РЛС «Лис» та тепловізійної установки). Комплекс дозволяє виявляти техніку до 6,5 кілометрів, людину - за 2,5 км, ідентифікувати ціль і проводити спостереження за 250 обєктами одночасно. Вишка РЛС піднімається на 4,5 м, на вишці також розміщені відео- та тепловізійна камери. Пульт управління радіолокаційного комплексу, коли цього вимагає безпека, може виноситися на відстань до 100 метрів від машини. «Тритон» обладнано засобами космічного звязку, короткохвильовою та ультракороткохвильовою радіостанціями. Автономне опалення та дизель-генератор дають можливість вести приховане спостереження безперервно до 7 діб. Для забезпечення безпеки «Тритон» планується використовувати у заздалегідь обладнаних фортифікаційних спорудах. Автомобілі будуть використовуватись на українсько-російському кордоні в межах Луганської, Харківської, Сумської та Чернігівської областей і на адміністративному кордоні з Автономною республікою Крим. З метою забезпечення максимально ефективного й тривалого застосування новітньої техніки заплановано курси з експлуатації та службового використання машин для членів екіпажу. Навчання пройде на базі заводу із залученням інженерів розробників, викладацького складу Національної академії, Навчального центру, військовослужбовців центру звязку, Харківського ,Луганського та Бердянського загонів Держприкордонслужби. Загалом щороку готуватимуть 140 екіпажів.У порівнянні з «Кугуарами» та іншою легкою бронетехнікою, що активно застосовується, «Тритон» має низку очевидних переваг. Це й дистанційно керований бойовий модуль (ризик оператора, який працює з кабіни, істотно менший, ніж, кулеметника у відкритій турелі), і спеціально розроблене з урахуванням навантаження шасі, значно надійніше від модифікації цивільних автомобілів додатково навантажених бронею, і вітчизняне виробництво значної кількості вузлів та механізмів, що безумовно позитивно позначиться на ремонтопридатності, можливостях для заводського доведення, усунення проблем, виявлених при експлуатації.
Представлено концепт легкого бронеавтомобіля «Хорт»Зявилася інформація про новий український легкий бронеавтомобіль «Хорт». Концепт даного виробу представлений ресурсом Military Navigator. У Military Navigator стверджують, що при розробці «Хорт» використані існуючі напрацювання та досвід створення та доведення до серійного виробництва бронеавтомобіля «Дозор-Б».За інформацією ресурсу, у легкого бронеавтомобіля «Хорт» в порівнянні з «Дозором-Б», з видимих основних відмінностей – збільшена колісна база (до 3400мм), що повинно забезпечити кращу курсову стійкість та динаміку, а також велика загальна ширина кузова, що дозволяє більш раціонально використовувати внутрішній простір.У Military Navigator відзначають, що основним достоїнством бронеавтомобіля «Хорт» (як і «Дозор-Б»), яке визначає ряд його переваг, є несучий корпус.За задумом розробників, по сукупності своїх експлуатаційно-технічних характеристик «Хорт» не повинен поступатися рівню вимог до транспортного засобу за програмою JLTV, у тому числі по співвідношенню вага / захищеність / прохідність.«Хорт» може виготовлятись в широкому діапазоні комплектацій, а з урахуванням можливих змін в конфігурації кузову – покривати найширший діапазон цільового призначення.За словами розробників бронеавтомобіля, «Хорт» розроблявся, в першу чергу, для потенційних іноземних замовників.На цей час потреба в легких бронеавтомобілях є дуже високою. Вони можуть бути незамінними при виконанні різноманітних завдань. Одним з прикладів є використання легкого бронеавтомобіля «Тритон» від ПАТ «Завод»Ленінська Кузня» у якості розвідувальної машини, оснащеної представленим ГК «Укрспецтехніка» новим мобільним комплексом наземної розвідки і РЕБ «Джеб», що включає РЛС розвідки наземних і малошвидкісних низьколітаючих цілей міліметрового діапазону LC111 «Лис».Державна прикордонна служба України нещодавно замовила 62 бронеавтомобілі «Тритон» із комплексом наземної розвідки «Джеб» у рамках облаштування українсько-російського кордону.Defense Express також раніше писав про досвід використання ПТУР на легких бронеавтомобілях для ведення боротьби з танками.
Підприємства групи КрАЗ в 2015 році істотно наростили реалізаціюСтратегічні партнери Кременчуцького автозаводу - підприємства, що входять до групи «КрАЗ», у черговий раз продемонстрували позитивні результати виробничої діяльності, згідно з даними річних показників. Про це 20 січня 2016 року повідомила прес-служба компанії. Головне підприємство - ПАТ «АвтоКрАЗ», реалізувало продукції на суму понад 1,9 млрд. грн., що на 10% перевищує аналогічний показник 2014 року. Це найбільший результат реалізації серед заводів групи в грошовому еквіваленті. У загальному обсязі продажів КрАЗу частка експорту склала 36,5%, більша частина виробленої продукції реалізована на внутрішньому ринку.Впевнене зростання реалізації у 2015 році задекларували і інші підприємства групи. Зокрема, ПАТ «Камянець-Подільський автоагрегатний завод» у минулому році, у порівнянні з 2014 роком, на 63,3% збільшило обсяги своїх продажів (до 25,5 млн. грн). При цьому 98,3% - питома вага українського ринку в загальному обсязі реалізації підприємства. У свою чергу у ПАТ «Авторадиатор» (м. Маріуполь) показник приросту склав 87%: підприємство продало товарів українському споживачеві на 20 млн. грн.За підсумками роботи 12 місяців 2015 року ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод» збільшило обсяг реалізації продукції до 131 млн.грн, відвантаживши споживачеві товарів на 26,3% більше, ніж роком раніше. У тому числі гальмівної апаратури продано більш ніж на 110 млн.грн, товарів народного споживання - понад 16 млн.грн. (приріст по року 22,6% і 34% відповідно). У загальному обсязі відвантаженої в 2015 році продукції частка експорту склала 69,7%, зокрема гальмівної апаратури - 79,3%. Слід зазначити, що «ПААЗ» в 2015 році, в порівнянні з 2014 роком, вдалося на 13% збільшити експортні поставки. Зокрема, на 17,7%, збільшився обсяг поставок до Білорусі, на 94,8% - до Угорщини, в Узбекистан - на 113,8%, Вєтнам - на 50,4%, Литву - в 3,4 рази.ПАТ «Токмацький штампувальний завод» в минулому році свої продажі наростило на 5%, реалізувавши продукції на 75 млн.грн (94% - ринок України).Рекордний темп зростання продажів у % вираженні продемонстрував у 2015 році Херсонський завод карданних валів. Підприємство збільшило реалізацію українським споживачам практично у 7 разів (до 16,8 млн. грн) більше, ніж роком раніше. «КрАЗ Лізинг» зберіг свої показники на рівні 2014 року.У даний час підприємства групи КрАЗ годують сімї порядку 5,5 тисяч своїх працівників. Тон загальній командній роботі задає головне підприємство - ПАТ «АвтоКрАЗ», для якого, в основному, підприємства групи освоюють і виробляють свою продукцію. У 2016 році всі аналізовані підприємства мають намір збільшити обсяги продажів, і для цього є всі передумови. У планах заводів компанії також нарощування обсягів виробництва, освоєння нових видів продукції в рамках програми імпортозаміщення, вихід на нові ринки збуту, робота над якістю і споживчими властивостями продукції, що випускається.
«Київський завод автоматики ім. Г.І.Петровського» втричі збільшив реалізацію продукції«Київського заводу автоматики ім. Г.І. Петровського» в 2015 році збільшив виробництво, в 2,7 зріс процес реалізації продукці. Про це 18 січня 2016 року повідомила прес-служба ДК "Укроборонпром". На сьогодні підприємство отримало низку замовлень на загальну суму 163,4 млн. грн., які будуть оперативно та високоякісно виконані відповідно до фінансово-економічного плану заводу на 2016 рік. ПАТ «НВО «Київський завод автоматики ім. Г.І. Петровського» володіє високим рівнем оснащеності по виробництву електромеханічних приладів та систем управління мінно-торпедної та ракетної зброї, бронетанкової техніки, космічних апаратів і морських навігаційних комплексів.
ВМСФлагман українських ВМС фрегат "Гетьман Сагайдачний" буде модернізованаДержавне підприємство "Дослідно-проектний центр кораблебудування", яке входить до складу державного концерну "Укроборонпром", розробить технічний проект модернізації фрегата "Гетьман Сагайдачний". Відповідний контракт підприємство підписало з Міністерством оборони України, повідомляє прес-служба концерну."Планується модернізувати технічні засоби корабля. Це дозволить продовжити термін його служби, поліпшити боєздатність і підвищити умови проживання та несення служби особовим складом", - йдеться в повідомленні.Раніше, на початку вересня 2015 року Міністерство оборони України отримало від премєр-міністра України Арсенія Яценюка завдання до кінця поточного року створити детальний проект модернізації флагмана українського військового флоту - фрегата «Гетьман Сагайдачний».«Цього року повинен бути підготовлений проект, і на наступний рік у державному оборонному замовленні повинні бути передбачені кошти на модернізацію флагмана українського флоту фрегата« Гетьман Сагайдачний» і програму з виготовлення 4 корветів», - заявив Арсеній Яценюк, під час засідання уряду 2 вересня 2015 року.Вже 3 вересня 2015 прес-служба МО України розповсюдила повідомлення, в якому йшлося про те, що Міністерство оборони України підготує проект модернізації флагмана українських Військово-морських сил - фрегата "Гетьман Сагайдачний, а його повна реконструкція буде проведена у 2018 р12 січня 2015 під час круглого столу, який був присвячений перспективам розвитку ВМС України, командувач Військово-морськими силами Збройних сил України віце-адмірал Сергій Гайдук заявив, що «в ситуації, що склалася невідкладне будівництво бойових кораблів, катерів і суден забезпечення є надзвичайно пріоритетним , оскільки в іншому випадку Україна може практично втратити статус морської держави, що, в свою чергу, стане загрозою нашій державності як такої ».Раніше Defense Express повідомляв про важливість завершення в Україні будівництва першого корвета нової серії проекту 58250 - від чого напряму залежить доля інших проектів. Так, 29 вітчизняних зразків комплектуючого обладнання, які створюються для корабля проекту 58250 є основою для вирішення таких завдань як модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний», оснащення ключовими зразками озброєнь серії нових ракетних катерів, створення протикорабельного і зенітного ракетних комплексів.
ПУБЛИКАЦІЇ DEFENSE EXPRESS ЗА ПЕРІОД:
НОВАЯ КНИГА В СЕРИИ «ОРУЖИЕ УКРАИНЫ»«БЛЕСК И СКРЕЖЕТ СТАЛИ. УРОКИ ВОЙНЫ» -  НОВАЯ КНИГА В СЕРИИ «ОРУЖИЕ УКРАИНЫ»В издательстве Defense Express завершена работа над новой книгой серии «Оружие Украины» - «Блеск и скрежет стали. Уроки войны. Том 1. Танки и боевые бронированные машины».В книге представлен опыт противодействия Вооруженных сил Украины российской агрессии в период 2014-2015 гг., обобщена практика боевого применения штатной, модернизированной и новой бронетехники Сухопутными войсками в ходе гибридных военных действий, сделан анализ боевых и небоевых потерь техники и вооружений в ходе анти- террористической операции на востоке страны.Реальное использование этих арсеналов в зоне АТО в период 2014-15 гг. выявило как сильные, так и слабые стороны бронетехники, сформировало новые потребности армии и задачи для украинской оборонной промышленности по перевооружению Вооруженных сил в условиях сохраняющейся военной угрозы. Вся динамика как реализованных, так и планируемых изменений – как в образцах бронетехники, так и в военных структурах страны – детально, доходчиво, с широким использованием инфографики и эксклюзивных фотоматериалов (более 670 фото и 50 инфографик) отражена в книге «Блеск и скрежет стали. Уроки войны». Книга полноцветная. Объем - 200 страниц. Состоит из 11 разделов.логическим продолжением издания «Блеск стали» 2011 г., в котором были представлены детальные описания основных новых и модернизированных образцов танков, боевых машин пехоты, бронетранспортеров, бронеавтомобилей, созданных в Украине с 1992 г. для оснащения Вооруженных Сил Украины и иностранных заказчиков. Автор книги, директор информационно-консалтинговой компании Defense Express Сергей Згурец так оценивает новое «оружейное» издание: «Пока это мой лучший книжный проект. На книгу ушло около года. Все, что касается боевых действий, техники и оружия, опирается на мои встречи и тесное взаимодействие с нашими конструкторами, промышленниками и военными. Все - из первых уст и первых рук. Информация переплавлена в анализ, рекомендации и выводы, которые далеко не всегда оптимистичны. Тем не менее, уроки – как успешные, так и печальные – должны быть усвоены, работа над ошибками, опираясь на приобретенный в ходе войны опыт, должна быть сделана. Лишь после этого можно двигаться дальше. С четким пониманием того, в чем мы были слабы вчера, чего нам не хватает сегодня и в чем будет потребность завтра».
Опубліковано 18 січн 2016 року на http://defence-ua.com/index.php/statti/290-blesk-i-skrezhet-stali-uroki-vojny-novaya-kniga-v-serii-oruzhie-ukrainy
Сергей Мукосий: «О ВНЕДРЕНИИ СТАНДАРТОВ НАТО»Начальник департамента ВТС и экспортного контроля Минобороны Украины Сергей Мукосий о стандартах НАТО, порядке их получения и имплементации в Украине, а также состоянии этого процесса на сегодня и роли в нем Министерства обороны.
О стандартах НАТО и процессе их разработкиСтандарт НАТО, он же «Соглашение по стандартизации» (Standardization Agreement) – международный договор, который регламентирует общие правила, определяет совместный порядок действий, закрепляет единую терминологию и устанавливает условия унификации технических процессов, а также вооружения и военной техники, другой материальной части вооруженных сил Альянса и стран-партнеров.Стандарты НАТО объединены в сложную и взаимосвязанную иерархию руководящих документов Альянса. Их условно можно разделить на административные, оперативные и материально-технические. Административные стандарты, к примеру, определяют процессы управления и обмена информацией, порядок работы с документацией. Оперативные стандарты направлены на оперативное планирование применения войск. В свою очередь, материально-технические стандарты определяют единые требования к вооружению и военной технике союзников, управлению жизненным циклом, а также кодификации предметов обеспечения.Высшим органом НАТО, определяющим политику в области вооружения, в том числе в вопросах стандартизации, является Конференция национальных директоров по вооружению (Conference of National Armaments Directors – CNAD). Под ее эгидой развернута широкая структура рабочих групп и подгрупп, различных комитетов, на постоянной основе, с учетом полученного Альянсом опыта, анализирующих, уточняющих и разрабатывающих стандарты НАТО. Украинская сторона, вместе с другими странами партнерами, также принимает участие в ее работе.Также следует отметить, что каждая страна-член НАТО имеет и свою собственную национальную систему стандартизации. Внутри каждой страны есть свои национальные стандарты, и все они разные. Так, к примеру, США, Великобритания, другие страны, военные операции планируют по своим оперативным стандартам. Но при действиях в составе контингента НАТО они руководствуются общими стандартами. Именно поэтому вопросы взаимосовместимости являются очень важными.  О порядке получения и имплементации стандартов НАТОВ целом, порядок получения стандартов НАТО не сложный: 1. Для открытых стандартов (а таких – около 2/3 от всего количества). Они выложены на официальном сайте НАТО: заходите туда, регистрируетесь, получайте и работайте. 2. Для «закрытых» стандартов, имеющих гриф секретности. Заказ необходимого документа можно сделать установленным порядком через Главное управлении военного сотрудничества и миротворческих операций (ГУВСМО) ГШ ВС Украины. В его структуре есть Бюро учёта стандартов НАТО, в котором можно проверить, есть ли интересуемый стандарт в Украине. Если необходимого стандарта нет, тогда в штаб-квартиру НАТО направляется соответствующий запрос. Конечно, необходимо обосновать, для чего он вам нужен. Далее, на заседании одного из комитетов НАТО рассмотрят эту заявку, и примут решение, например, передавать стандарт в полном объёме, или с определенными ограничениями. Всем документам НАТО, имеющим гриф секретности присваивается наш гриф секретности, который соответствует натовской классификации. С таким документом вы уже будете работать как с секретным документом Украины. То есть будете соблюдать все установленные требования по хранению, обращению и распространению как с национальным документом подобного рода. В случае, если в «закрытом» стандарте заинтересовано предприятие украинского ВПК, то, при наличии у него секретного делопроизводства, руководство предприятия, при соответствующем обращении в МО Украины, может его получить в установленном порядке. Каждый стандарт проходит процедуру имплементации. Документ, как международный договор, тщательно изучается, сравнивается с национальными стандартами в этой сфере. Затем, на основе анализа, принимается решения, присоединятся к нему в полном объёме или только в части отдельных требований. Далее в штаб-квартиру НАТО отправляется письмо с уведомлением о том, что мы хотим присоединиться к интересующему нас стандарту в полном объеме или в части его требований.Что касается вопроса внедрения стандарта в национальную систему стандартизации Украины, то это уже сугубо технический процесс. Для этого есть два основных метода. Во-первых, это можно сделать путём разработки по установленной процедуре нашего документа.